images.png

Ultrasonik Maske kaynak makinesi  20KHz 2000W

Çalışma prensibi

Ultrasonik jeneratör, düşük frekanslı alternatif akımı yüksek frekanslı alternatif akıma dönüştürür ve elektrik enerjisini, dönüştürücü aracılığıyla yüksek frekanslı titreşimin mekanik enerjisine dönüştürür.
Kaynak kafası termoplastiklerin temas yüzeyinde ACTS olduğunda, saniyede on binlerce yüksek frekanslı titreşim üretir.
Yüksek frekanslı titreşim, ultrasonik enerjiyi kaynak alanına üst kaynak parçası üzerinden iletir ve bu bölgedeki üst ve alt kaynak parçaları sürtünme yaşar ve yerel yüksek sıcaklığa neden olur.
Ultrasonik eylemden sonra, basınç birkaç saniye sürer, böylece kaynak yapmak için sağlam bir moleküler zincir oluşturarak katılaşır ve ayarlanır.

 

Maske üzerine ultrasonik kaynak uygulaması
Plastik köprü kaynağı;
Katlandıktan sonra kaynak;
Solunum valfinin kaynağı;
Çok katmanlı dikiş kaynağı;
Kulak bandı kaynağı.

 

Performans özellikleri

Çevresel koruma

Hiçbir solvent, macun veya diğer yardımcı, çevre koruma kirlilik içermez

Üretim güvenliği

Verimli

Manuel kaynak yerine

Verimliliği artırmak

Maliyeti düşürün

Otomatik frekans izleme

Jeneratör ultrasonik dalga ile başlatıldığında, dönüştürücünün ve kaynak kafasının yük özelliklerine göre uygun çalışma frekansı noktası başlangıç ​​frekansı olarak bulunacaktır. Kaynak işlemi sırasında, jeneratör tüm sistemin daima uygun frekans noktasında çalıştığından emin olmak için frekansı sürekli olarak izleyecektir. Bu özellikle rezonans frekansının kaymasına neden olabilecek kaynak kafasının sıcaklığını etkileyebilen bir kaynak işlemi için etkilidir.

Sabit genlik kontrolü

Jeneratöre gömülü PID genlik kontrol algoritması, çıkış genlik sinyali üzerinde kapalı döngü kontrolü gerçekleştirebilir ve genlik sinyal çıkışının tutarlılığını sağlamak için harici ortam ve iş parçasındaki değişikliklere uyarlanabilir ayarlama yapabilir.

10 ~ 100% genlik ayarlanabilir

Farklı kaynak işlemi gereksinimleri için farklı genlik çıkışı ayarlanabilir.

Üç kaynak modu

Farklı kaynak yöntemlerine göre, jeneratör üç kaynak modu sağlar: harici kontrol, zaman ve enerji.

LCD yerel izleme

Jeneratör, ultrasonik frekans, genlik, güç, enerji, voltaj, akım ve faz gibi çalışma parametrelerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve ilgili parametreleri yerel olarak da ayarlayabilir.

RS485 uzaktan kumanda

MODBUS RTU standart protokolünü destekleyin, doğrudan iletişim kurabilir ve uzaktan iletişim, otomasyon kontrolü için PLC veya HMI ve diğer endüstriyel kontrol ekipmanları.

Koruma fonksiyonu

Sıcaklık, akım, voltaj, faz koruma fonksiyonu sağlayın.

Model özellikleri
Frekans (KHz)                       20 ± 0.5kHz                           Çalışma modu                                               Aralıklı / düzenli

Maksimum çıkış gücü (W) 2000W                                    Otomatik frekans izleme                          Evet

Kapasite (pF)                        11000 ±% 10 pF                     Jeneratör ağırlığı (kg)                            7,5

Güç kaynağı                               AC 220 ± 10V 50 / 60Hz       Güç ayarı                                                        10 ~ 100%

Kaynak alanı                              110 * 20mm

197182-15566350.jpg